Догори
16.03.2020

XVIII Міжнародний PR-фестиваль зібрав понад 300 PR-профі, а також іноземних спікерів

XVIII Міжнародний PR-фестиваль, що відбувся в Києві 5 березня, зібрав понад 300 PR-профі з провідних українських компаній, українських представництв міжнародних корпорацій, NGO, органів влади та політичних партій. Цього року він пройшов під гаслом: «А без грошей можна?». Як зазначила Олена Дерев'янко, голова оргкомітету форуму, віцепрезидентка Української PR-Ліги та співзасновниця Агентства PR-Service: «Ми вирішили попрацювати з ілюзіями перших осіб компаній щодо можливості безресурсного управління репутацією та знайти способи їхнього подолання заради благополуччя компаній і зміцнення професійного реноме PR-індустрії».

Спікери з Великої Британії та Польщі поділилися з українськими колегами своїм баченням новітніх індустріальних трендів та актуального інструментарію. Шимон Сікорський, експрезидент Польської асоціації зі зв'язків із громадськістю, CEO і засновник агентства Publicon, розповів про сучасні тренди у сфері PR-метрик та KPI у PR-роботі. А Шанталь Боумен-Бойлз, керуючий партнер британського комунікаційного агентства FinnPartners, – про те, як нові технології, зокрема і штучний інтелект та можливості digital-інструментарію, змінюють індустрію публічних комунікацій та PR у всьому світі, а також про ризики та виклики, що постануть перед суспільством і компаніями. «Ніколи не брешіть, брехня завжди буде помічена. Працюйте із фактами», – наголосила вона у своєму виступі на фестивалі.

Особливу увагу було приділено бізнес-середовищу України, стан якого прямо впливає на умови роботи компаній та є базовим контекстом управління репутацією. Віталій Шапран, один із кращих фінансових й економічних експертів України, у своєму виступі проаналізував ризики для української економіки в разі глобальної рецесії. А також підкреслив, що українці мають у своєму розпорядженні фінансовий ресурс набагато більший, ніж Україні міг би надати МВФ, але «люди не хочуть нести свої долари та євро під 1 % у банки». Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, поділилася досвідом безкоштовного підвищення цифрової грамотності для українців та ролі у цьому процесі компаній, а також розповіла про діяльність освітнього порталу osvita.diia.gov.ua, мета якого – скоротити цифровий розрив між поколіннями та навчити українців різного віку безпечному використанню можливостей інтернету.

Олександр Дубінський, відомий лідер думок, у минулому  журналіст, а нині – народний депутат, поділився своєю думкою про Telegram-бум в Україні. Він вважає, що цей канал комунікації набиратиме популярності, оскільки більшість decision-makers надають перевагу саме такому способу отримання інформації. А авторитетний медіаюрист Сергій Ганін проаналізував різні сценарії регулювання українського інформпростору та їхній вплив на роботу ЗМІ.

Одну з панелей під час фестивалю було присвячено найновішому інструментарію комунікації компаній і брендів зі своїми аудиторіями. Дмитро Зінченко, Head of digital Philip Morris в Україні, обговорюючи те, як компаніям стимулювати користувачів писати про них позитив, зазначив, що кожна сучасна компанія має бути трохи медійною: «UGC (user generated content) – це річ, що змушує вас заповнити вашу Instagram-стрічку». "TikTok – це нова "епідемія" дурості!" – висловив свою думку про соцмережу, що набирає популярності, Євген Григор'єв, SMM Head «Алло» і Xiaomi Ukraine. Гості фестивалю отримали можливість поспілкуватися з реальними інфлюєнсерами-тіктокерами – Тасею, Павлом та Олексієм, які у своєму яскравому виступі розповіли про можливості мережі, про те, що там роблять представники молодого покоління, а також, як компаніям і брендам залучити їхню увагу. А Тарас Ковальчук, засновник проєкту «Чесний Трип», співзасновник проєкту «Неформальне "О"», співвласник Teleram-каналу What the flight, так охарактеризував найближчі перспективи різних каналів комунікації: «Друзі у соцмережах – це явище із 2010 року. Telegram – це неймовірно».

Обов'язковою частиною програми, як і зазвичай, став блок корпоративних кейсів. Як підрозділам PR та маркетингу ефективно поділити між собою бюджети, якщо їхні функції дедалі частіше перетинаються? Своїм досвідом поділилися Вікторія Зима, CMO SAGA Development, і Наталія Рева, PR-директор SAGA Development: «У нас PR і маркетинг – це одна команда! У нас PRкетинг». А Тетяна Черненко, директорка із роботи з клієнтським досвідом Watsons Ukraine, розповіла про секрети взаємодії департаментів із фінансистами.

Крім того, організатори представили гостям PR-фестивалю унікальний формат доповідей – ексклюзивні відеоінтерв'ю лідерів і власників українського бізнесу, а також публічних персон про управління репутацією. Своїми думками та секретами поділилися власник групи DCH Олександр Ярославський, СЕО Henkel в Україні Ніна Домбровська, співзасновник «!FEST» Андрій Худо, ексресторатор і народний депутат Микола Тищенко, актор, телеведучий, народний депутат Юрій Корявченков (Юзік) й Олександр Шевченко. А потім PR-експерти Катерина Петрова (Ощадбанк), Олена Обуховська (Arricano Real Estate) й Олена Морозова (112 канал) під час панельної дискусії обговорили свої позиції та навички public speaking.

Наприкінці фестивалю його учасники приділили час аналізу екологічної моди у КСВ та послухали роздуми Людмили Циганок, президентки Професійної асоціації екологів України, у форматі «руйнівники міфів». Після чого відбулася традиційна церемонія нагородження переможців Національного рейтингу якості корпоративного управління "Репутаційні АКТИВІсти" http://www.repactiv.com.ua/.
Найцікавіші новини, а також найяскравіші тези з доповідей спікерів Міжнародного PR-фестивалю Оргкомітет публікуватиме на офіційній сторінці фестивалю у Facebook та на офіційному сайті http://pr-festival.com.ua/news/. Дізнайтеся про все найцікавіше в режимі реального часу!

Нагадаємо, що Міжнародний PR-фестиваль – це щорічні унікальні зустрічі провідних професіоналів галузі. Уже 18 років Міжнародний PR-фестиваль є платформою для відкритих професійних діалогів і дискусій усіх учасників PR-індустрії України, знайомства з найкращими кейсами, а також надає можливість зазирнути до найближчого майбутнього індустрії публічних комунікацій і репутаційного менеджменту.

https://prnext.com.ua/ru/news/xviii-mezhdunarodnyj-pr-festival-sobral-bolee-300-pr-profi-a-takzhe-inostrannyh-spikerov